8 Aralık 2011 Perşembe

Refikler


   İstanbul’da ismini sık sık duyduğumuz, hatta yanında bir kaç arkadaşımın da çalıştığı Cevat adlı bir aktar var. Yanında çalışan arkadaşlarımızın refaransı ile, Cavat’ın bitkilerinin yetiştiği mekana gitmek istedik. Sanırım sonradan mekana Refikler ismini vermişler. Kendilerini aradığımızda tesadüfen onlar da Kayaköy yakınlarında bitki araştırmaları yapıyorlarmış. Bizi almaya geldiler, Kayaköy Sanat Kampı’na. Bir baktık ki, aralarında Ersin de var. Kendisi ile Erdek’teki kurstan tanışıyoruz. Eray, Ersin ve isim hafızam korkunç olduğu için adlarını hatırlayamadığım, iki güzel insanla tanışıp arabaları ile Refikler’e gittik. Mekanda Kediotu, Sedefotu, Aynısafa, Ashwaganda gibi medikal bitkiler dışında, günlük besin ihtiyaçlarını karşılayacak hemen hemen her sebzeyi gördük. Çeşitlilik sayısı binleri bulan bir bahçe..
Hem hoş sohbetleri, hem mekandaki bitki ve sebze çeşitliliği çok güzeldi. Eray’ın yaptırdığı kocaman da bir imbikleri var. Eray ile çalışmak ve birşeyler öğrenmek çok istedik. Ama yolumuz denk gelmedi şimdilik.
Saat 21’de otobüsümüz olduğundan çok acele oldu. Sağolsunlar, bizi otogara kadar götürdüler, yolda da balıkçılar çarşısına uğrayıp hızlıca rakı, balık yaptık. Her anlamda çok keyifli bir gün geçirmiştik, Refikler’de bizim şansımız ve hediyemiz olmuş oldu..
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder