30 Aralık 2011 Cuma

2012'ye Girerken

Nedense kendime günlük modundan çıkamadım ve bugüne gelemedim daha.. Bazen blog neyim de çok saçma geliyor, ama olsun yine de yazdıklarımın arkasında olmak isterim..

Bugün yeni bir sene  adına, çok sevdiğim ve saydığım Erdek'te ki kurstan tanıştığımız Ayla Seyhun'un yazısını paylaşmak istiyorum. Yazdığı her kelimeyi kendime o kadar yakın hissediyorum ki.. Onun denediklerini deneyebildiğimden değil ama..

 Hissettiklerini, düşündüklerini, ne dediğini bilerek ve kendini düzgün ifade ederek, iletişim kurmak ayrı bir erdem. Ayla Seyhun böyle biri.http://vahsibahcem.blogspot.com/ 

2012 için, (Rakamları yazmakta acayip leştiydi zaten,uzun zamandır.)
Kendimle, doğa ile, şehir ile, var olan her şey ile daha uyumlu ve olanı olabildiğince kabul eden, olmayacağına inandıklarım için de taleplerimi güzel ifade eden, payıma düşeni yapmaya çalıştığım anların çoğalmasını istiyorum, dijital'den defterim. Devrik cümle, evet çok kullanırım.

Hepiniz iyi ki varsınız.. Herkesin elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığı, kendi ve çevresi ile olabildiğince uyumlanabildiğini, olabildiğince birlikte ve mümkünse kutlu seneler dilerim..2012 Bilinç Uyanışı:

'' Merhaba sevgili dostlar,

2011 de hep birlikte doğal olanı yakalamak adına koştuk, koşuşturduk, bir araya geldik, toplandık, dağıldık. İçimizde hep aynı istek ve heyecanla. Elimizde fırçalar, yeni tonlar kattık dünya resmine. Kendimizi ait hissettiğimiz değerlere birlikte sahip çıkmak adına attı kalplerimiz.

Bir yerlere geldik mutlaka. Sıfır noktasında değiliz, altına da düşmedik. Ama nerdeyiz doğruyu sorarsanız, kendi adıma bilmiyorum!

Bilgiyi taşımaktan yorgun düştük belli ki. Bilme halinde donup kalanlardan olmak yerine, eğrisiyle büğrüsüyle olma halini yaşamanın heyecanı da güzel. 

varsın yaratılarımız muhteşem, yüzde yüz doğru, tam da istediğimiz gibi olmasın. 
varsın yaratılarımız ille de permakültür, ille de organik, ille de fukuokosal sınırlar içinde olmasın.

Yaratılarımız bizden izler taşısın. Değişen bilincin kıvrımları tütsün beynimizden.... 
İyi ki varız, iyi ki varsınız, iyi ki birbirimizden haberdarız olmanın duygusu kokusunu salsın evrene...

2012 de bilenlerin bilmeyenlerden öğrenmeye hazır ve nazır olduğu yeni bir dünyada buluşmak dileğiyle, hepinize sağlık, saadet ve servet dilerim.''

Ayla Seyhun
Bayramiç, Cazgirler Köyü

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder