10 Aralık 2011 Cumartesi

Ankara-Flora-Antalya-Alanya

11 Haziran gecesi Ankara'ya döndük oy vermek için. Yol paramız da, oyumuz da boşa gitti.. Ama bir gün de olsa aileleri görmek, yemek yemek ve sıcak banyo yapmak iyi geldi. Diğer yandan, uzun süre çadırda kalınca normal oda ve ev, çok dar ve havasız geliyor insana, garip..
13 Haziran gecesi Flora Akdeniz Bahçesi'ne gittik. Özlemişiz Kalıpçı ailesini. Bahar ile uğurlanıp, kurumuş otlar ve sivrisinekler ile karşılanmak değişik geldi. Hep bahar olabilir bana.. Güzel bir yemek, sunum provaları, ve yuvarlak masa sohbetli bir gece geçirdik. 15 Haziran'da Ayşe abla ve Selahattin abinin bağlantısı ile Emre, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı'na ve sonra Güneş Ev'e permakültür sunumları yaptı. Belediye'yi kent ölçeğinde  permakültür hakkında bilgilendirmek ve olası bir ortak bir permakültür saha çalışması  düşüncesiyle hazırladık sunumları. Bir gün önce klasik olarak gözümden sokan sinek yüzünden ben tek gözü şiş şekilde gittim sunuma. :) Dilan'la da Antalya'da buluştuk. O da sunumların çekimini yaptı.15'inde Alanya'ya arkadaşlarımızın yanına gittik. Lüks yeni bungalovları, konfor, muhabbet, şahane kediler, deniz manzarası ve Bulut'la Eko'nun muhteşem yavrularını mıncırarak keyif ve dinlenme haline geçtik.. Çok yorulmuşuz, acayip uyuduk.. Hisleri, yol geçişlerimizi, kendi kişisel değişimlerimizi, kendimizi bu kadar rahat ve iyi hissettiğimiz bir yerde sindirme fırsatımız olması çok iyi geldi..

21 Haziran'da Bayramiç, Yeniköy'e gitmek üzere otobüs bileti aldık. Kişi başı 75 TL'cik.. İki kişi olduğumuzu unutuyoruz bazen Emre ile, bütçe ortak olunca.. 75 beklerken, 150 TL girince bir anda şaşırdık ikimiz de. :) Dilan, Emre ve beni yaklaşık 17 saatlik bir yol bekliyordu..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder